Najlepšie tipy na úsporu energie s LED žiarovkami

V súčasnom ekologickom svete sú energeticky úsporné žiarovky obľúbenou voľbou pre mnoho domácností a kancelárií na celom svete.

úsporné žiarovky

V Európskej únii boli pre verejnosť prijaté zákony s konečnými termínmi na postupné vyradenie neefektívnych žiaroviek a prechod na nové typy energeticky úsporných svetiel, ako sú napríklad žiarovky LED.

Najnovšia technológia osvetlenia vydrží dlho a šetrí energiu

Najbežnejšie používanými úspornými žiarivkami sú vo väčšine domov CFL alebo kompaktné žiarivky, ktoré však boli nahradené led žiarovkami.

Energeticky úsporné žiarovky, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, sú CFL, halogénové, trubicové žiarivky a LED svetlá.

LED alebo svetlo vyžarujúce diódy sú svetlá určené na premenu elektriny na svetlo.

LED žiarovky sa považujú za svetelnú technológiu budúcnosti, pretože spotrebúvajú veľmi málo elektriny a nevydávajú žiadne teplo. Edisonova skrutka je štandardná objímka pre žiarovky pre elektrické žiarovky, vyvinutá Thomasom Edisonom.

LED žiarovky sa niekedy predávajú s reflektormi, aby sa zvýšila ich svetelná kapacita.

Pri používaní osvetlenia LED existuje množstvo výhod; LED stropné svietidlá sa stali neodmysliteľnou súčasťou bytovej a interiérovej výzdoby, pretože sa ukázali ako výrobky šetrné k životnému prostrediu.

Zmena farby osvetlenia v interiéri a exteriéri

Výhodou je, že majú oveľa dlhšiu životnosť v porovnaní s klasickými žiarovkami alebo dokonca CFL žiarovkami; zvyčajne vydržia najmenej desaťkrát dlhšie ako iné typy svetiel.

Spotreba energie je tiež asi o päťdesiat percent nižšia v porovnaní s klasickými žiarovkami.

Ďalším novým odleskom LED osvetlenia je osvetlenie meniace farbu LED, ktoré používajú dekoratéri interiérov na vnútorné aj vonkajšie osvetlenie.

V súčasnosti sú LED žiarovky oveľa drahšie ako žiarovky, ale vydržia veľmi dlho a z dlhodobého hľadiska sa ukážu úspornejšie.

Tradične vyžadujú žiarovky LED asi jednu tretinu energie používanej tradičnými žiarovkami a produkujú veľmi málo tepla.

Aj keď je samozrejmé, že tieto žiarovky sú veľmi lacné,

Environmentálne a ekonomické prínosy LED osvetlenia

LED podsvietenia pomáhajú znižovať množstvo oxidu uhličitého v atmosfére o značné množstvo.

led podsvietenia

Redukcia týchto toxických zlúčenín z atmosféry znamená, že pre vás a vaše deti existuje čisté a bezpečnejšie prostredie.

Použitím LED žiaroviek sa snažíte udržiavať prostredie čisté a toxické a Zem je bezpečnejším miestom na život pre budúce generácie.

Je pravda, že led žiarovky sú drahšie v eshope ako tradičné žiarovky e14, e27, gu10 a iné, ale s rastúcimi cenami energie by si mali svoje náklady mnohokrát uhradiť pred koncom svojej životnosti.

LED žiarovky MR16

Niektoré myšlienky o tom, ako LED žiarovky MR16 šetria energiu a sú šetrné k životnému prostrediu

V dnešnej dobe si všetci dobre uvedomujeme environmentálne problémy, ktoré trápia našu planétu.

led žiarovka mr16

LED žiarovky MR16 sú energeticky úsporné a šetrné k životnému prostrediu, takže pomôžu životnému prostrediu a zároveň pomôžeme sami ušetriť nejaké peniaze.

Majú ďalšie výhody v tom, že znižujú množstvo odpadu uloženého na skládkach z dôvodu ich dlhých životností a tiež znižujú množstvo vyprodukovaného nebezpečného odpadu.

MR16 LED žiarovka je viacúčelový reflektor (MR) s priemerom 16 palcov, teda 16 a nakoniec LED je svetlo emitujúca dióda.

Táto špecifická LED žiarovka je nízka energia, využíva iba 4 W, ale má vysoký výkon, pretože vyžaruje rovnaký svetelný výkon ako štandardná 50 W žiarovka.

Vďaka konzervatívnej životnosti neuveriteľných 30 000 hodín ponúkali LED diódy za bezkonkurenčnú hodnotu.

Ale to nie sú dobré správy pre LED diódy, ktoré sú menej škodlivé pre životné prostredie ako ich fluorescenčné náprotivky, pretože nepoužívajú žiadnu ortuť.

To znamená, že po vykonaní úlohy žiaroviek nebudú mať žiadne škodlivé účinky na životné prostredie.

To tiež nebude čoskoro, pretože sa očakáva, že dióda LED bude trvať najmenej 20 rokov v typickom bydlisku, takže ich nebudete musieť nahradiť pravidelnosťou ich ekvivalentov vlákna.

Výhody mr16

MR16 sa môže pochváliť všetkými výhodami modernej, vyvinutej technológie s charakteristikami, ako je nízky tepelný výkon.

Prešiel dlhú cestu od svojho pôvodného zamýšľaného dizajnu ako lampa v diaprojektore a nie je mimo miesta ani v obytných alebo komerčných prostrediach, ako sú pásové alebo zapustené svetlá alebo na použitie v maloobchodných displejoch.

Jeho smerový výstup so strednou intenzitou sa dokonale hodí pre mnoho aplikácií.

Napriek ich počiatočným vyšším nákladom ako žiarivka, ich výhody prevažujú nad všetkými pochybnosťami, keď uvažujete o energii a dlhodobých finančných úsporách, ktoré je možné zrealizovať, ao minimálnej potrebnej údržbe.

Ak by celá domácnosť mala prepnúť všetky svoje žiarovky na LED diódy, úspora energie by bola okamžitá a finančné výplaty by v nasledujúcich rokoch priniesli výhody.

Moderné súčasné návrhy, ktoré sú dnes k dispozícii, sú ďaleko od ich predchodcov, ktoré boli v porovnaní s tým tvrdé a priemyselné.

V súčasnej dobe nie je žiarovka LED na žiadnom mieste mimo domov a ponúka možnosti, ktoré predtým neboli k dispozícii, ako napríklad mäkké osvetlenie a použitie stmievačov, ktoré zvyšujú ich pôvab.

LED žiarovky sa teraz tešia masovej príťažlivosti vďaka ich najmodernejšiemu dizajnu.

Niekedy je ťažké urobiť správnu voľbu, pokiaľ ide o pomoc životnému prostrediu, a často to bolí vašu peňaženku.

Našťastie, LED žiarovky MR16 sú energeticky úsporné a šetrné k životnému prostrediu, takže ho nebude stáť Zem.

Nie je čas, aby ste zapli technológiu LED?

LED žiarovka Phillips - skutočný úspora energie

V tomto článku budeme diskutovať o najnovšej technológii, LED žiarovke.

Ako príklad použijeme žiarovku Phillips LED.

Dozviete sa, prečo sa žiarovky LED stále viac používajú po celom svete, ich princípy fungovania a ako vám pomáhajú.

Než sa dostaneme k tomu, ako vám pomáhajú, musíte porozumieť tomu, ako fungujú.

Začnime odtiaľto.

LED žiarovka je polovodičová lampa, ktorá používa LED (skratka pre LED diódy) na generovanie svetla.

LED žiarovka môže používať štandardné polovodičové LED, OLED (organické svetlo emitujúce diódy) alebo PLED (polymérne svetlo emitujúce diódy).

Organické a polymérne technológie však na trhu ešte nie sú k dispozícii.

Teraz všetci vieme, že typická dióda môže vydávať veľmi obmedzené množstvo svetla, tak ako funguje naša žiarovka Phillips LED? No, v číslach nájde silu.

Aj keď v posledných rokoch diodová technológia zaznamenala zásadný prielom, LED žiarovky stále potrebujú viac ako jednu diódu, aby poskytli dostatok svetla.

Množstvo svetla je priamo úmerné počtu diód.

Dobre, ale ako vám pomôže ušetriť peniaze?

LED dióda Phillips

LED dióda Phillips LED šetrí energiu šetrením peňazí.

philips led

Diódy vyžarujúce svetlo spotrebúvajú veľmi málo energie a nové vysoko výkonné LED čipy emitujú až 7527 lúmenov svetla na každých 100 wattov.

Tu je niekoľko veľmi zaujímavých faktov o svetelných diódových žiarovkách.

Diódy pracujú iba v jednosmernom prúde (DC).

Vaše zásuvky však používajú alternatívny prúd (AC).

Preto majú žiarovky interné obvody, ktoré im pomáhajú bežať vo vašich sieťových zásuvkách.

Diódy sú tiež poškodené vysokými teplotami, takže v dizajne žiarovky musia byť prítomné chladiče, chladiace rebrá a ďalšie prvky riadenia tepla.

A to je dôvod, prečo naša malá žiarovka Phillips LED stojí viac ako podobná žiarivka.

úspora led philips

Naša žiarovka Phillips LED, okrem toho, že vám šetrí peniaze za účty za elektrinu (je 6 až 8-krát efektívnejšia ako vaše štandardné žiarovky), môže tiež generovať rôzne farby svetla.

Zatiaľ čo veľa produkuje biele svetlo, môžete mať takmer akúkoľvek farbu, ktorú chcete.

V skutočnosti sú farebné žiarovky lacnejšie, pretože na výrobu bieleho svetla nepotrebujú fosforový povlak alebo viacfarebné diódy.

Takže, ak ste premýšľali, ako toľko ľudí začalo kupovať tieto žiarovky, teraz máte odpoveď.

Šetria energiu, majú veľmi dlhú životnosť a je ťažké ich zlomiť.