Top výpočet napájacích zdrojov pre LED pasik svetla

Výpočet napájacích zdrojov pre LED pasik svetla

Ak plánujete inštalovať LED pásové svetlá (tiež známe ako LED páska), musíte byť schopní presne vypočítať požadovaný výkon. Nedostatočné napájanie vedie k tomu, že sa rozsvietia iba niektoré (alebo žiadne) LED diódy alebo môže spôsobiť blikanie podráždenia. Viac ako špecifikované napájanie bude stáť viac na nákup, a bude tiež ťažšie, aby sa zmestili, pretože sú väčšie.

led pasyPre výpočet potrebného napájania pre nové LED svetlá musíte vedieť:Dĺžka pásky alebo pásky

Počet LED na meter

Príkon na LED

Ak chcete vypočítať veľkosť napájacieho zdroja (v ampéroch), musíte vynásobiť dĺžku LED pásky počtom LED na meter a potom vynásobiť výkonom LED (0,08w až 0,24w na LED sú typické hodnoty ). Potom rozdeľte hodnotu o 12 voltov, aby ste mohli vypočítať požadovaný prúd napájania.(Dĺžka LED pasik x LED na meter x LED Power) / 12Odporúčame pridať najmenej 10% k vypočítanej hodnote, aby sa umožnila odolnosť a straty v kábloch. Tiež by ste mali v budúcnosti umožniť akékoľvek možné rozšírenia alebo dodatky. Väčšina LED pasik svetla môže mať pridané ďalšie sekcie pomocou spojovacích káblov.Príklady výpočtu:Príklad 1: 5m valec SMD3528 (0,08w) s 60LED / m by bol: (5m x 60 x 0,08) / 12 = 2amps + 10% = 2,2Aps .Príklad 2: 5m valec SMD5050 s 60LED / m by bol: (5m x 60 x 0,24) / 12 = 6amps + 10% = 6,6Amps.Pre akékoľvek LED pásy s dĺžkou nad 2 metre je možné dodať napájanie 12 voltov na obidva konce pásu alebo jeden prívod do stredu, a to tak, že sa pás rozdelí na dva konce a pripojí sa napájací zdroj na oba pásy. To poskytuje rovnomernejšie rozloženie výkonu a malo by poskytovať konzistentnejšie osvetlenie.Použitie LED pasik LightExistujú dva hlavné dôvody použitia LED pásikov. Jedným z nich je účinnosť - LED svetlá sú veľmi efektívne, s väčšinou energie bude produkovať svetlo, nie teplo. Ich extrémne dlhá životnosť (20 000 hodín je typická) znamená, že sa často nevymieňajú veľmi často, čo vedie k výrazne nižším nákladom na životnosť.Ďalším dôvodom je estetika. LED svetlá môžu byť veľmi malé - niektoré LED svetelné pásy sú tenké ako 4 mm - a tak môžu byť inštalované v miestach, kde by sa nehodili tradičné svetlá. Pridajte k tomu rôzne LED farebné možnosti, vrátane LED RGB s diaľkovo ovládanými schopnosťami meniť farbu. To poskytuje úplne novú škálu možných svetelných efektov, ktoré môžu dramaticky zmeniť vzhľad miestnosti.Ako nainštalovať LED pasik Osvetlenie

LED pásové osvetlenie je efektívne riešenie osvetlenia pre domácnosti aj podniky. Môže sa jednoducho inštalovať buď na dočasné osvetlenie alebo na trvalé zobrazenie. Je ideálnym riešením pre osvetlenie skriniek v kuchyniach a rôzne farebné možnosti ponúkajú množstvo zábavných dekoratívnych možností osvetlenia.V podstate LED pás osvetlenie prichádza ako páska alebo stuha s LED diódy pozdĺž dĺžky. Môže byť odrezaný v určitých bodoch do požadovaných dĺžok. Vzhľadom k tomu, že podklad je flexibilný, dá sa použiť na zakrivenie, ako aj na rovné hrany, a pretože je veľmi tenký, dá sa ľahko skryť, aby poskytol jemné osvetlenie vo výklenkoch a vitrínách.Väčšina LED pásových svietidiel je dodávaná s obojstrannou lepiacou páskou na zadnej strane, ktorá umožňuje jednoduché uchytenie bez zbytočných lepidiel. Tu je stručný návod, ktorý vám ukáže, aké ľahké je nainštalovať si vlastné LED pásové osvetlenie.  1. Najdôležitejším krokom zo všetkých - rozhodnite sa presne, kam chcete umiestniť svoje LED svetlá pre najlepší efekt. LED pásy sa ľahko inštalujú, ale po inštalácii nechcete meniť svoju myseľ, alebo by to mohlo skončiť ako chaotický. Ak máte pochybnosti, pripojte krátky pásik bez toho, aby ste ho nalepili na miesto, aby ste zistili, ako bude svetlo dopadať na rôzne pozície, o ktorých uvažujete.  2. Opatrenie, opatrenie, opatrenie. Staré príslovie „meranie dvakrát, raz narezané“ platí aj pre osvetlenie LED pásov. Páska má pozdĺž nej vyznačené body, kde sa dá bezpečne rezať. Nemusíte byť schopní dosiahnuť presnú dĺžku, ktorú ste namerali pre priestor, ale vypočítať najbližšiu dĺžku, ktorá sa zmestí do priestoru podľa značiek.  3. Dvakrát skontrolujte, či sa merania naposledy vykonali predtým, ako prúžok prerušíte na požadované pásy. Prerežte iba na určené rezné značky pozdĺž pásky. Rozrezané prúžky opatrne položte tak, aby ste si nezmenili rôzne dĺžky.  4. Uistite sa, že povrch, na ktorý montujete LED pásky, je čistý a suchý. Odstráňte vinylovú podložku na lepiacom páse. Pritlačte prúžok pevne na mieste v plánovanej polohe.

  5. Pripojte prúžky k zdroju napájania, ktorým bude buď ovládač LED alebo jednoduchý napájací kábel. Zapnite svetlá!
Jediné nebezpečenstvo je, že akonáhle zistíte, aké ľahké je nainštalovať osvetlenie LED pások, budete stále hľadať nové miesta, aby ste ho mohli používať vo vašej domácnosti alebo podniku, kým sa celý priestor nerozsvieti ako vianočný stromček!led pasy

Výpočet napájacích zdrojov pre LED pasik svetla Ak plánujete inštalovať LED pásové svetlá (tiež známe ako LED páska), musíte byť schopní presne vypočítať požadovaný výkon. Nedostatočné napájanie vedie k tomu, že sa rozsvietia iba niektoré (alebo žiadne) LED diódy alebo môže spôsobiť blikanie podráždenia. Viac ako špecifikované napájanie bude stáť viac na nákup, a bude tiež ťažšie, aby sa zmestili, pretože sú väčšie.

led pasy

Pre výpočet potrebného napájania pre nové LED svetlá musíte vedieť:

Dĺžka pásky alebo pásky Počet LED na meter Príkon na LED Ak chcete vypočítať veľkosť napájacieho zdroja (v ampéroch), musíte vynásobiť dĺžku LED pásky počtom LED na meter a potom vynásobiť výkonom LED (0,08w až 0,24w na LED sú typické hodnoty ). Potom rozdeľte hodnotu o 12 voltov, aby ste mohli vypočítať požadovaný prúd napájania.

(Dĺžka LED pasik x LED na meter x LED Power) / 12

Odporúčame pridať najmenej 10% k vypočítanej hodnote, aby sa umožnila odolnosť a straty v kábloch. Tiež by ste mali v budúcnosti umožniť akékoľvek možné rozšírenia alebo dodatky. Väčšina LED pasik svetla môže mať pridané ďalšie sekcie pomocou spojovacích káblov.

Príklady výpočtu:

Príklad 1: 5m valec SMD3528 (0,08w) s 60LED / m by bol: (5m x 60 x 0,08) / 12 = 2amps + 10% = 2,2Aps .

Príklad 2: 5m valec SMD5050 s 60LED / m by bol: (5m x 60 x 0,24) / 12 = 6amps + 10% = 6,6Amps.

Pre akékoľvek LED pásy s dĺžkou nad 2 metre je možné dodať napájanie 12 voltov na obidva konce pásu alebo jeden prívod do stredu, a to tak, že sa pás rozdelí na dva konce a pripojí sa napájací zdroj na oba pásy. To poskytuje rovnomernejšie rozloženie výkonu a malo by poskytovať konzistentnejšie osvetlenie.

Použitie LED pasik Light

Existujú dva hlavné dôvody použitia LED pásikov. Jedným z nich je účinnosť - LED svetlá sú veľmi efektívne, s väčšinou energie bude produkovať svetlo, nie teplo. Ich extrémne dlhá životnosť (20 000 hodín je typická) znamená, že sa často nevymieňajú veľmi často, čo vedie k výrazne nižším nákladom na životnosť.

Ďalším dôvodom je estetika. LED svetlá môžu byť veľmi malé - niektoré LED svetelné pásy sú tenké ako 4 mm - a tak môžu byť inštalované v miestach, kde by sa nehodili tradičné svetlá. Pridajte k tomu rôzne LED farebné možnosti, vrátane LED RGB s diaľkovo ovládanými schopnosťami meniť farbu. To poskytuje úplne novú škálu možných svetelných efektov, ktoré môžu dramaticky zmeniť vzhľad miestnosti.

Ako nainštalovať LED pasik Osvetlenie LED pásové osvetlenie je efektívne riešenie osvetlenia pre domácnosti aj podniky. Môže sa jednoducho inštalovať buď na dočasné osvetlenie alebo na trvalé zobrazenie. Je ideálnym riešením pre osvetlenie skriniek v kuchyniach a rôzne farebné možnosti ponúkajú množstvo zábavných dekoratívnych možností osvetlenia.

V podstate LED pás osvetlenie prichádza ako páska alebo stuha s LED diódy pozdĺž dĺžky. Môže byť odrezaný v určitých bodoch do požadovaných dĺžok. Vzhľadom k tomu, že podklad je flexibilný, dá sa použiť na zakrivenie, ako aj na rovné hrany, a pretože je veľmi tenký, dá sa ľahko skryť, aby poskytol jemné osvetlenie vo výklenkoch a vitrínách.

Väčšina LED pásových svietidiel je dodávaná s obojstrannou lepiacou páskou na zadnej strane, ktorá umožňuje jednoduché uchytenie bez zbytočných lepidiel. Tu je stručný návod, ktorý vám ukáže, aké ľahké je nainštalovať si vlastné LED pásové osvetlenie.

  1. Najdôležitejším krokom zo všetkých - rozhodnite sa presne, kam chcete umiestniť svoje LED svetlá pre najlepší efekt. LED pásy sa ľahko inštalujú, ale po inštalácii nechcete meniť svoju myseľ, alebo by to mohlo skončiť ako chaotický. Ak máte pochybnosti, pripojte krátky pásik bez toho, aby ste ho nalepili na miesto, aby ste zistili, ako bude svetlo dopadať na rôzne pozície, o ktorých uvažujete.

  2. Opatrenie, opatrenie, opatrenie. Staré príslovie „meranie dvakrát, raz narezané“ platí aj pre osvetlenie LED pásov. Páska má pozdĺž nej vyznačené body, kde sa dá bezpečne rezať. Nemusíte byť schopní dosiahnuť presnú dĺžku, ktorú ste namerali pre priestor, ale vypočítať najbližšiu dĺžku, ktorá sa zmestí do priestoru podľa značiek.

  3. Dvakrát skontrolujte, či sa merania naposledy vykonali predtým, ako prúžok prerušíte na požadované pásy. Prerežte iba na určené rezné značky pozdĺž pásky. Rozrezané prúžky opatrne položte tak, aby ste si nezmenili rôzne dĺžky.

  4. Uistite sa, že povrch, na ktorý montujete LED pásky, je čistý a suchý. Odstráňte vinylovú podložku na lepiacom páse. Pritlačte prúžok pevne na mieste v plánovanej polohe.

  5. Pripojte prúžky k zdroju napájania, ktorým bude buď ovládač LED alebo jednoduchý napájací kábel. Zapnite svetlá!

Jediné nebezpečenstvo je, že akonáhle zistíte, aké ľahké je nainštalovať osvetlenie LED pások, budete stále hľadať nové miesta, aby ste ho mohli používať vo vašej domácnosti alebo podniku, kým sa celý priestor nerozsvieti ako vianočný stromček!

led pasy